Ev Mobilya Dekorasyonu

Uzun süredir kullanıdığınız evinizin dekorasyonunu değiştirmek istediğinizde yapmanız gereken 3 seçim vardır. Birincisi duvar rengi veya duvar kağıdı, ikincisi halı veya zemin seçimi, üçüncü ve en zoru ise mobilya seçimidir. Ev mobilya dekorasyonu uzmanlık istemesede büyük dikkat gerektirir.

Ev Mobilya Dekorasyonu yapılırken, mobilyaların ahşap, koyu veya açık renk, geniş büyük veya dar seçimleri yapılmalı ve diğer dekorasyon ürünleriyle uyum içinde olması gerekir. Sade ürünleri yada çılgın tasarımları seviyor olabilirsiniz. Ancak, evinizin tüm bölgelerini sade yada tüm bölgelerini çılgın tasarımlarla donatmak doğru bir uygulama olmayacaktır. Bunun yerine ağırlık olarak sevdiğiniz katagori uygulasanızda abartıya kaçmamalısınız. Bu sayede evinizin dekorasyonunda çabuk sıkılmazsınız.

Dekorasyon sırasında seçilecek mobilyaların kaliteli olmasına özen gösterin. Ucuz diye gösterişsiz, kötü dizayn edilmiş ve kalitesiz mobilyalara para harcamayın. Tek seferde en iyisi seçmek sizin yararınıza olacaktır.

Ev Mobilya Dekorasyonu

Ev Mobilya Dekorasyonuna etki edecek en büyük etken ise ışıklandırma sistemidir. Evinizi ve eşyalarınızın gösterişini ortaya koyacak uygulamış olduğunuz dekorasyona uyum gösterecek olan lambalar kullanmalı ve bu doğrultuda ışık renkleri seçmelisiniz.

Daha önceden evinizi dekore etmediyseniz ve ev mobilya dekorasyonu konusunda hiçbir bilginiz yoksa hata yapmanız gayet doğal olacaktır. Ancak, hataları en az indirmek mümkün. Bunun için sıralamaya uymanız gerekir. Öncelikle duvarınızın boya rengini seçmelisiniz. Eğer duvar kağıdı kullanacaksanız çok sadece yada çok gösterişli olmamalıdır. Fazla gösteriş mobilyalarınız güzelliğini örtecek, aşırı sadecelikte odanızı uyumsuz bırakacaktır. Duvar seçiminin ardından buna uygun bir halı yada halı kullanmıyorsanız uyumlu bir parke seçimidir. Duvar ve zemin rengi birbirinden çok farklı olursa en güzel mobilyaları alsanız bile eviniz yine uyumsuz olacaktır. Duvar ve zemin uyumunu sağladıktan sonra, mobilya seçimine geçebilirsiniz. Mobilyalar yine duvar ve zemine uyumlu ve evi daraltmayacak şekilde olmalı. Eğer seçtiğiniz mobilyaya rağmen odanızda oluşan boşluklar evinizi kötü gösteriyorsa, bu bölgeleri süs eşyaları, tablolar ve sehpahalarla doldurmanız dekorasyonunuz güzel olması için yeterli olacaktır.

comment

  1. Bence bir odanın dekorasyonu sade ve göz yormayan renklerde olmalıdır.Yani öyle bir dekorasyon olmalı ki evde insan oturduğu yerde dinlenmeli çılgın tasarımları genç odalarına uygun olcaktır diye düşünüyorum.Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

Bir Cevap Yazın