Çelik Kapı Fiyatları ve Modelleri

Evlerin dış  dünyayla bağlantısında köprü görevi gören kapıların, dekorasyonu ve fonksiyonelliği önemlidir. Bu özelliklerinin yanında, kapılarımızın güvenlik açısından da donanımlı olması gerekmektedir. Bu tür özelliklerin hepsinin birleştiği çelik kapılar, son yıllarda ülkemizde en çok tercih edilen kapı modellerinden olan çelik kapılar, değişik özelliklere sahip olabilmektedir. Özellikle dekoratif çelik kapılar büyük talep görmektedirler.Çelik kapıların güvenlik açısından, diğer kapı modellerine oranla üstünlüğü bilinmektedir. Bunun nedeni ise, çelik kapılarda özel güvenlik sistemlerinin yanında altta ve üstte olmak üzere çift kilit bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çelik kapıların zorlanarak kırılma ihtimali, diğerlerine göre daha düşüktür.

Çelik kapı sahibi olmak isteyenler, fiyatların firmadan firmaya ve kullanılan malzemeye göre değiştiğini göreceklerdir. Bunun yanında güvenlik için kullanılan özelliklerde ekstra olarak fiyatlarda değişime yol açabilirler.

Ülkemizde çelik kapıya olan talep arttıkça, bu alanda hizmet veren firmalar, çeşitli kampanyalar düzenlemekte. Özellikle megador, kale kapı gibi firmaların sizler için gayet cazip kampanyaları mevcut. Çelik kapı sahibi olmak isteyenler, bu markalara bakarlarsa, daha karlı çıkabilirler. Bunun yanında bu markalar, ülkemizde bu sektörde en önde gelen markalardır. Güven ve kalite konusunda şüpheniz olmasın.

Ortalama çelik kapı fiyatları 700 ile 3500 lira arasında değişim göstermekte. Yukarıda da söylediğimiz üzere, fiyatlarda ki oynamalar, kullanılan malzeme ve özelliklere endekslidir.

comment

  1. Çelik kapı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kapının ne kadar güvenli olduğu, yani gerçekten “çelik” olması.
    Anahtar-kilit sistemi yapısı,sayısı,sacın kalınlığı gibi etkenler fiyatı belirler.
    Güvenlik unsurları yeterli olmadan sadece fiyata bakıp da ucuz kapılara verdiğiniz paralar boşa giden kapılardır.

    Ayrıca bilgilendirici yazınız için teşekkürler.

  2. Yani insanlar az para ödeyerek tasaruf yapacam diye güvenilmeyen kapılardan taktırıyor.Arkdaşlar bence bu konuda tasaruf yapmayı düşümeyin 3500 TL de olsa en iyisinden taktırmaya çalışın.

Bir Cevap Yazın