Cafe Dekorasyon Önerileri, Örnekleri ve Resimleri

Cafe dekorasyonu yapmanın her zaman kolay olmadığını belirterek yazımıza başlamak istiyoruz. Cafe dekorasyonu yapmak demek, farklı kesimlerden pek çok kişinin zevkine uyum sağlayarak, onların rahatlarını güvence altına alacak bir çalışma yapmak anlamına gelmektedir ki bu durum, genel bir kesime hitap eden cafeler açısından oldukça zordur. Fakat eğer ki siz, bir öğrenci grubu için, bir üniversitenin cafe dekorasyonunu yapmayı düşünüyorsanız, elbette işiniz daha kolay olacaktır. Fakat, bir park içerisinde bulunan cafe dekorasyonu için çalışacaksanız, işiniz zor, çocuklardan yaşlılara kadar yoğun bir müşteri performansınız olacak demektir…

Cafe Dekorasyon Örnekleri, Modelleri ve Resimleri

  

Cafe Dekorasyon Önerileri ve Fikirleri

Cafe dekorasyonunda, ilk olarak kendinize bir tema belirlemeniz gerekmektedir. Belirleyeceğiniz temanın sonrasında, cafe dekorasyonu sizin için daha kolay olacaktır. Temanızı bir filmden, ya da bir dönemden esinlenerek oluşturabilirsiniz. Temanızın modern olmasını da sağlayabilirsiniz. Cafe dekorasyonu, siz bir tema oluşturduktan sonra, çok daha rahat gerçekleştirilecektir; bunu unutmamanız gerekmektedir.

Cafe dekorasyonunda, belirlediğiniz temanın ardından, cafenizi uygun renklerle döşemeniz gerekmektedir. Cafeye giren müşterilerin, cafe hakkındaki ilk izlenimlerinin, ilk gördükleri renkler sayesinde oluşacağını unutmamalısınız. Cafe dekorasyonunda en çok tercih edilen renkler, mavi, yeşil, kestane; ve kahve tonlarıdır. Cafenin duvarlarından, fincanların renklerine kadar her şey, cafe dekorasyonunda uygun renklerle donatılmalıdır…

Cafe dekorasyonunda renk tasarımının sonrasında sıra, pencerelere gelmektedir. Eğer geniş cafe pencereleri mevcutsa, elbette aydınlatma açısından; ve havalandırma açısından şanslısınız demektir, ama şunu da unutmamalısınız: eğer güneş ışınları cafeye, pencereden dik olarak geliyorsa, müşteriler bu durumdan rahatsız olabilirler. Bunun yanında, cafenin içerisinin de tamamen görünmemesi gerekmektedir, cafeye gelen müşteriler mahremiyet konusunda da hassas olabilirler. Ve elbette kış ayları, pencere kenarında oturan konuklarınızın burada üşümemeleri için yalıtım konusunda da hassas olmanız gerekmektedir.

Cafe dekorasyonunda ev rahatlığına önem veriyorsanız, bizim size önerimiz, koltukların rahat olması, ve cafede ahşap malzemenin daha sık kullanılması. Renkli halılar; ve bitkilerle de cafenize samimi bir hava katabilmeniz mümkün. Cafe dekorasyonuna uygun, ev yapımı içecekler ile de birlikte cafe dekorasyonu oldukça samimi bir havaya kavuşacaktır.

Bir Cevap Yazın